Başçiftlik Kayak Merkezi Tokat İl Özel İdaresi tarafından sağlanan ödenek ile Başçiftlik Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce 2015 yılında yaptırılmıştır. Tesisimizin genel hizmetleri Başçiftlik Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılanmaktadır. 

Bölgemizin gözde Kayak Merkezlerinden biri olan Başçiftlik Kayak Merkezi Orta Karadeniz Bölgesinde, Canik Dağları üzerinde yer alan 1600 Rakımlı bir bölgede konuşlandırılmıştır. Alp disiplini kayak, Tur kayağı, Snowboard, Kızak kullanımı için pistlerimiz oldukça uygundur.

 Başçiftlik’e 8 kilometre mesafede restoran hizmetleri sunan, bölgede kış turizminin vazgeçilmezleri arasında yer alan Başçiftlik Kayak Merkezi’nin işletmeciliği Başçiftlik Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmaktadır. Başçiftlik  Kayak  Merkezi  kayak  sporuna  elverişli  pisti,1 Snowtrack’ı (Kar Ezme Makinesi),1 Kar motoru,  350 m uzunluğunda Babylift’i, restaurant ve  kafeterya imkânları  ile  hizmet  vermektedir.

İlçenin turizmine hayat veren Kayak Merkezinde her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başçiftlik Kaymakamlığı ve Başçiftlik Belediyesinin katkılarıyla kar şenlikleri düzenlenmektedir. İlçemizden 8 km mesafede, Başçiftlik Yaylaları’ndan veya Karacaören Mahallesi’nden yapılan kara yolu ile tırmanıştan sonra ulaşılabilmektedir.

 Başçiftlik Kayak Merkezinde Kasım ayı ortalarından Nisan ayı başlarına kadar kayak yapılabilmektedir. Başçiftlik Kayak Merkezi’nde 2-3 metreye kadar kar görülebilmektedir.

 Dünyadan ve Türkiye’den misafirleri ağırlamayı bekleyen Başçiftlik Kayak Merkezi‘ne tüm halkımızı davet ediyoruz.

İletişim: 0 356 60 60 525 –
www.basciftlikkayakmerkezi.com